Distanční výuka od 2.1.2021

01.01.2021 00:00

Distanční výuka od 2.1.2021

 

Vážení rodiče, žáci a studenti,   vzhledem k novým vládním nařízením musí i naše výuka na klavír přejít do režimu distanční výuky. Jak jsme avizovali dopředu, cest a jejich kombinací je více, stačí se domluvit.    Doporučený způsob výuky: 
Doporučený způsob výuky:
 
1. Kombinace nahrávky + online spojení:
Nejkvalitnější pro přenos kompletního zvuku i se záznamem dynamiky a plastické hry jsou nahrávky, video či záznamník z mobilu, které doporučujeme nejvíce. Posílat je uvítáme ideálně v den výuky dopoledne, či o den dříve. V čase lekce s nimi již budeme pracovat. Po jejich poslechu a vytvoření si poznámek se poté můžeme: 
 
A) spojit online, obvykle po 10-15 min., záleží kolik věcí posíláte, někdo jen 1, jiný až 10 :-) V tomto případě zpětná vazba probíhá online. 
 
2. Nahrávky: 
 
B) Pokud uvítáte záznam míst ve skladbě ke zlepšení, který si můžete pouštět během týdne dle potřeb, je to rovněž možné a spoustou z vás vítané. Jen to zabere zase o něco více času z naší strany, u těch delších nahrávek i celou hodinu. Nahrávky v tomto případě posíláme během vytváření v lekci postupně, takže je v případě nějaké další nejasnosti prostor k jejich konzultaci. Náš komentář ke zlepšování vývoje na skladbách často posíláme též na záznamníku, není-li zrovna třeba ukázka na klaviatuře. Komu více vyhovuje text, je to samozřejmě také možné.
 
3. Online spojení:
 
Běžné spojení přes SkypeWebex Meeting (stačí v případě zájmu kliknout na náš odkaz virtuální učebny, funguje pouze jsme-li online) či WhatsApp. Touto cestou můžeme kvalitně procvičovat základní věci, zkontrolovat zápis not, rytmu, tempa a s dobře nastavenou kamerou i prstrokladu. Ne však dynamiku ani zvukový poměr levé a pravé ruky. 
 
 
Věříme, že si nějaký způsob osvojíte, těšíme se na poznávání nových možností. Záznam je vzácným dokumentem pro vývoj práce na skladbě. Děti tak mohou samy sledovat své dílčí vzestupy.
 
Děkujeme za pochopení, věříme, že si i na této cestě najdeme pozitivní věci.
 
S úctou
 
Hana Paštyková a Hana Čiháková


Více zde: https://klavirniskola.webnode.cz/news/distancni-vyuka-od-22-10-2020/